هزینه استفاده از پیمان چقدر است؟
آبان ۵, ۱۳۹۸
مراحل ثبت فروشگاه در پیمان
دی ۲, ۱۳۹۸

انواع درگاه‌های اینترنتی

درگاه پرداخت اینترنتی (به انگلیسی: Internet Payment Gateway) که به اختصار IPG نامیده می‌شوند یک درگاه‌ پرداختی بانکی است که توسط شرکت‌های تامین کننده خدمات پرداخت (به انگلیسی: Payment Solution Provider) که به اختصار PSP نامیده می‌شوند یا شرکت‌های پرداخت یار ارایه می‌شوند. با به کار گیری این درگاه‌های صاحبان فروشگاه‌ها یا خدمات اینترنتی می‌توانند مبالغ کالا یا خدمات خود را از طریق اینترنت بدون حضور جسم کارت دریافت کنند. برای این کار  صاحب کارت به رمز دوم اینترنتی کارت خود نیاز دارد.

انواع درگاه‌های اینترنتی و تفاوت‌های آن

درگاه اینترنتی تحت نظارت بانک مرکزی به دو دسته درگاه‌های مستقیم و درگاه‌های پرداخت‌یاری تقسیم ‌می‌شوند. برای داشتن درگاه‌های مستقیم بانکی نیاز به مدارک و گواهینامه‌های بیشتری نسبت به درگاه‌های پرداخت‌یاری دارید، همچنین عموما برای پیاده‌سازی درگاه‌های مستقیم بانکی نیاز به دانش فنی بیشتر از درگاه‌های پرداخت‌یاری است.

شرکت‌های پرداخت‌یاری اقدام به ارایه درگاه‌های پرداخت اینترنتی در قالب‌های مختلف مانند افزونه‌های وردپرس پرداخت، لینک‌های مخصوص شبکه‌های اجتماعی و غیره ‌می‌کنند، در ازای این خدمات و پشتیبانی بهتر به ازای انجام هر تراکنش مبلغی به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند.

پیمان از با توجه به شرایط کسب و کار شما می‌تواند درگاه‌های مستقیم یا پرداخت‌یاری برای فروشگاه اینستاگرامی شما راه‌اندازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به پنل